21.7 C
Mykanów
czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaAktualnościPrzejazd przez Łochynię od poniedziałku zamknięty

Przejazd przez Łochynię od poniedziałku zamknięty

Od poniedziałku, 23 listopada będzie utrudniony przejazd przy wiadukcie Mykanów – Borowno w Łochyni. Utrudnienia potrwają maksymalnie dwa tygodnie i przyśpieszą oddanie wiaduktu do użytku.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców prace przy wiadukcie w Łochyni nabierają tempa – informuje Dariusz Pomada, wójt gminy Mykanów po rozmowach z firmą Polaqua, odpowiedzialną za ten odcinek autostrady A1. Niestety użytkownicy drogi muszą liczyć się z chwilowymi utrudnieniami, które jednak przyśpieszą zakończenie prac na tym odcinku – wyjaśnia wójt.

Od poniedziałku 23 listopada, w pierwszej fazie zamknięty będzie przejazd po zachodniej nitce wiaduktu od strony Mykanowa (4-5 dni). Mieszkańcy Borowna nadal będą mogli korzystać z objazdu przez Madalin, rondo i wiadukt w Kościelcu.

Po zakończeniu tego etapu rozpoczną się prace po wschodniej nitce wiaduktu od strony Łochyni. Droga w kierunku Madalina będzie całkowicie zamknięta. Mieszkańcy Borowna, aby dojechać do Mykanowa pojadą ul. Długosza, aby skorzystać z przejazdu pod trasą, w pobliżu rzeczki Pijawki i dalej, jadąc po zachodniej stronie autostrady w stronę Grabowej, dotrą do Mykanowa.

Miejsce na mapie

Prace prowadzone przez najbliższe tygodnie przysporzą użytkownikom lokalnych dróg kłopotów, ale już wkrótce komfort poruszania się w okolicy zdecydowanie wzrośnie. Wiadukt w Łochyni ma zostać oddany do użytku najpóźniej w połowie grudnia.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

popularne

spot_img
Skip to content