17.3 C
Mykanów
piątek, 29 marca, 2024
spot_img
Strona głównaAktualnościPodsumowanie piłkarskiego weekendu 3-4 października 2020

Podsumowanie piłkarskiego weekendu 3-4 października 2020

KLASA OKRĘGOWA „ZINA GRUPA 1: CZĘSTOCHOWA – LUBLINIEC”

11 kolejka, Zieloni Żarki – LKS Grom Cykarzew 4:1(1:0)

Statystyki dotyczące Gromu Cykarzew wciąż się pogarszają. Ostatnie zwycięstwo ligowe drużyna odniosła na początku listopada minionego roku, co oznacza, że ma już na koncie 9 porażek z rzędu. W minionej kolejce z kwitkiem odprawił ekipę Gromu lider rozgrywek – Zieloni Żarki. Honorowego gola dla drużyny z Cykarzewa po indywidualnej akcji zdobył Adrian Bodanka w końcówce spotkania.

KLASA A, GRUPA 1

9 kolejka, : Błękitni Libidza – Płomień Czarny Las – Płomień Kuźnica Marianowa 1:0 (0:0)

Już przed pierwszym gwizdkiem sympatycy Płomienia nie mieli wielu powodów do zadowolenia. Drużyna przystąpiła do meczu bez rezerw, „gołą jedenastką”, a w składzie znalazło się kliku młodych zawodników, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z „dorosłą piłką”. Mimo tego mecz był wyrównany i przez większą część gry żadna ze stron nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją stronę. Jedyna bramka, dająca zwycięstwo gospodarzom padła dopiero w 70 minucie. Z siedmioma punktami meczowymi na koncie Płomień wyprzedza w tabeli jedynie dwie ekipy, plasując się na 12 miejscu.

KLASA B, GRUPA 1

9 kolejka

Warta Pławno – Świt Borowno 4:2 (2:2)

Choć ekipie Świtu dwukrotnie udało się wyjść na prowadzenie w spotkaniu, ostatecznie trzy punkty zostały w Pławnie. Warto jednak wspomnieć, że do meczu piłkarze z Borowna przystąpili z poważnymi brakami kadrowymi.

Pierwszą bramkę meczu strzelił w 22. min. Jacek Kiebdaj, ale przyjezdni mogli cieszyć się z przewagi zaledwie minutę. W 32 min. samóbójcze trafienie raz jeszcze wyprowadza Świt na prowadzenie, ale gospodarze znów szybko wyrównują. Niestety, po przerwie strzelali już tylko miejscowi, odprawiając Świt z kwitkiem. W nadchodzącej kolejce drużynie z Gminy Mykanów przyjdzie zmierzyć się z niepokonanym dotąd liderem – Metalem Rzeki Wielkie.

Grom II Cykarzew – Warta II Mstów 0:5 (0:0)

O ile popularna „Laguna” udowadnia, że zdecydowanie aspiruje do zajęcia na koniec rozgrywek do zajęcia miejsca w ścisłej czołówce ligi, to drużyna rezerw Gromu stara się o opuszczenie ostatniej lokaty. Mimo to w pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się uzyskać bramkowej przewagi. Druga odsłona meczu to już jednak dominacja przyjezdnych, którzy aż pięciokrotnie zmusili do kapitulacji bramkarza Gromu.

Piast Lubojna – Polonia Unia Widzów 0:4 (0:2)

Goście mają w tym sezonie wysokie aspiracje i przyjechali do Lubojny udowodnić to na boisku. W obu częściach spotkania zafundowali gospodarzom po dwie bramki, co dało im pewne zwycięstwo. Polonia Unia ustępuje w tabeli już tylko bezbłędnemu jak dotąd liderowi z Rzek Wielkich, podczas gdy Piast zajmuje 10. lokatę w dwunastozespołowej lidze.