11.7 C
Mykanów
niedziela, 19 maja, 2024
spot_img
Strona głównaAktualnościKoncert Kapeli Rybnianie w GOKiS Mykanów

Koncert Kapeli Rybnianie w GOKiS Mykanów

Kapela Rybnianie (Edward Skrzypczyk, Marek Kozioł, Jan Krzemiński, Przemysław Szymonik) zagrała u nas – dla Państwa. Zapraszamy do wysłuchania koncertu w czterech odsłonach.

Koncert kapeli Rybnianie został zarejestrowany w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Mykanowie. W sali odnowionej i wyposażonej w nowe, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie. Mamy nadzieję, że efekty słychać i widać. W programie występu znalazły się tradycyjne melodie ludowe, kolejno:

  1. Polka – Żydówka
  2. Jarzębina
  3. Oberek – Hulaj Babciu
  4. Czerwone Jagody

Kapela Rybnianie – zespół pielęgnujący tradycje związane z muzyką ludową od 1975 roku. W ciągu tych lat zmieniał się jej skład, poszerzał repertuar i pogłębiała miłość do oberków, polek i walczyków. Obecnie zespół występuje w składzie: Edward Skrzypczyk – akordeon, Marek Kozioł – bęben, Jan Krzemiński – kontrabas i Przemysław Szymonik – skrzypce. Przez lata kapela zdobywała pierwsze nagrody i wyróżnienia podczas konkursów i przeglądów ludowych grup artystycznych, koncertowała w całej Polsce oraz przygrywała do tańca podczas lokalnych zabaw i potańcówek. W repertuarze Rybnian można usłyszeć nie tylko wiele polek, kujawiaków czy oberków spod wiejskich strzech, ale również nastrojowe miejskie tanga i autorskie kompozycje muzyków. Obecnie kapela funkcjonuje przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Mykanowie.

popularne

spot_img
Skip to content