-2.2 C
Mykanów
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona główna Aktualności W Mykanowie można zrobić test na koronawirusa

W Mykanowie można zrobić test na koronawirusa

W Mykanowie pojawił się mobilny punkt wymazowy w kierunku SARS-CoV-2. Badanie można zrobić w ramach NFZ oraz komercyjnie.

Na terenie Targowiska “Słoneczny Rynek”, przy ul. Słonecznej w Mykanowie stanął namiot mobilnego laboratorium VITO-MED. W punkcie od dziś można zrobić badanie wymazowe na obecność koronawirusa. Przyjmowani są zarówno pacjenci ze skierowaniem od lekarza POZ – wtedy usługa jest nieodpłatna, jak i osoby prywatne – koszt badania to 350 zł. Na razie możliwa jest tylko płatność gotówką.

Badanie genetyczne w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 wykonywane jest zastosowaniem metody RT- PCR. Materiał do badania pobierany jest z tylnej ściany gardła.

Przygotowanie pacjenta do badania:

  • Wymaz powinien być pobrany rano, po przepłukaniu ust przegotowaną wodą lub po upływie około 3 godzin od ostatniego posiłku.
  • Przed pobraniem materiału nie należy myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, tabletek do ssania na gardło oraz gum do żucia.
  • Wymaz powinien być pobrany po zachowaniu co najmniej 2 godzinnego odstępu od zaaplikowania donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych (kropli, maści, aerozoli).
  • Przed pobraniem materiału nie należy przepłukiwać ani wydmuchiwać nosa.
  • Przed pobraniem należy wyjąć ruchome protezy zębowe.

Godziny działania puntu pobrań:

poniedziałek8.00-12.15
wtorek15.30-19.45
środa8.00-12.15
czwartek8.00-12.15
piątek7.00-11.05
sobota9.00-13.15
niedziela9.00-13.15

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne  VITO-MED z siedzibą w Gliwicach  badania w kierunku wykrywania materiału genetycznego koronawirusa (SARS-CoV-2) metodą RT-PCR wykonuje od czerwca 2020 roku.

popularne

00:04:14

MykaNEWS – 50-lecie nadania imienia SP w Starym Broniszewie(FILM)

Szkoła w Starym Broniszewie świętuje okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia nadania imienia. Patronem placówki nie przez przypadek jest 6 Pułk Piechoty, bowiem to właśnie...
00:02:52

MykaNEWS – Święto Niepodległości w Wierzchowisku(FILM)

Choć nie musimy dziś walczy o nasz kraj, powinniśmy pamiętać o tych, którzy byli do tego zmuszeni – ta idea przyświecała uroczystej...
00:04:52

MykaNEWS – Patriotyczny Koncert w Mykanowie(FILM)

Utwory instrumentalne, wyśpiewane przez solistów i wspólnie z publicznością złożyły się na repertuar Koncertu Patriotycznego, który odbył się w hali sportowej w...
00:03:20

MykaNEWS – Rok 2023 w OSP Borowno(FILM)

Bieżący rok dla jednostki OSP Borowno to nie tylko czas świętowania jubileuszu 105-lecia istnienia, ale także znaczącej poprawy wyposażenia oraz rozpoczęcia remontu...
Skip to content