11.3 C
Mykanów
wtorek, 17 maja, 2022
Strona główna Aktualności Podsumowanie piłkarskiego weekendu 26 -27 września 2020

Podsumowanie piłkarskiego weekendu 26 -27 września 2020

KLASA OKRĘGOWA „ZINA GRUPA 1: CZĘSTOCHOWA – LUBLINIEC”

10 kolejka, LKS Grom Cykarzew – MLKS Sparta Szczekociny 1:2 (0:1)

Już w 16. minucie meczu goście strzelili pierwszego gola w meczu pokazując wyraźnie, że do Cykarzewa przyjechali po komplet punktów. W 72. minucie meczu debiutujący w drużynie Gromu Kamil Kasprzyk strzelił co prawda wyrównującą bramkę, ale z remisu dane było gospodarzom cieszyć się zaledwie przez 5 minut. W 78. minucie goście znów pokonują golkipera drużyny z Cykarzewa i jak się okazało, była to bramka na miarę zwycięstwa. Była to ósma przegrana Gromu w rundzie jesiennej. Z dwoma punktami meczowymi na koncie drużyna zamyka tabelę okręgówki.

KLASA A, GRUPA 1

8 kolejka, : Płomień Czarny Las – Płomień Kuźnica Marianowa 4:4 (3:2)

Początek spotkania mocno rozbudził apetyty kibiców czarnoleskiej drużyny. W 7. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskuje Przemysław Hyra, a w 20. wynik podwyższa Łukasz Stefański. W pierwszej połowie dzieje się na boisku naprawdę dużo i już 26. minuta przynosi gościom bramkę kontaktową. Czarny Las znów odskakuje na dwubramkową przewagę dzięki trafieniu Tomasza Kubanka w 31. Ostatnia bramka w pierwszej połowie pada w 40. minucie i drużyny schodzą do szatni z wynikiem 3:2 dla gospodarzy. Festiwal strzelecki trwa też w drugiej odsłonie. 52. minuta to gol Rafała Pazery, znów dający miejscowym dwubramkowe prowadzenie. Niestety, końcówka spotkania należy do gości. Łukasz Stefański nie wykorzystuje karnego, a w 80. minucie goście strzelają bramkę kontaktową, by w doliczonym czasie gry doprowadzić do remisu.

KLASA B, GRUPA 1

8 kolejka

Świt Borowno – Lotnik II Kościelec 5:3 (4:0)

Zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania kibice obejrzeli taki świt, jaki chcieliby oglądać jak najczęściej. Gospodarze zaaplikowali przyjezdnym 4 bramki, nie pozwalając sobie strzelić ani jednej. Klasycznego hattricka zaliczył Marcin Kołodziejczyk wpisując się na listę strzelców już w 1. minucie, a potem także w 27. i 36. Druga bramkę w meczu strzelił natomiast w 5. minucie Grzegorz Pędzioch. W drugiej odsłonie Świt pozwolił gościom już na nieco więcej, co też przyjezdni starali się wykorzystać. W 47. i 67. minucie rezerwy Lotnika strzeliły dwa gole. 87. minuta to trafienie Kamila Gorczowskiego podwyższające prowadzenie miejscowych, na co goście odpowiedzieli jeszcze jednym golem w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Początek spotkania nie zapowiadało tego, jak się ono zakończy. W siódmej minucie po strzale Dawida Klekota na prowadzenie wyszli bowiem zawodnicy Świtu. Z korzystnego rezultatu mogli się cieszyć jednak bardzo krótko, bowiem już dwie minuty później padła wyrównująca bramka. Jej strzelcem był Mateusz Olbryś. Po kwadransie gry było już 2:1 dzięki trafieniu Kamila Zaskórskiego i taki rezultat utrzymał się do przerwy. Po wznowieniu gry kolejne bramki dla gospodarzy zdobyli jeszcze Kamil Cyran i Krystian Konieczny.

Junior Szarlejka – Grom II Cykarzew

Mecz nie doszedł do skutku, ponieważ goście nie dotarli na obiekt w Szarlejce.

Płomień Lgota Mała – Piast Lubojna 2:2 (1:1)

Choć spotkanie zakończyło się podziałem punktów, kibice Piasta mogą być zadowoleni z postawy swoich pupili. Młoda drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony, dając nadzieję na coraz lepsze wyniki w przyszłości. Pierwsze trafienie zaliczył trener Krystian Konieczny w 27. minucie po dobrej solowej akcji zakończonej strzałem lewą nogą. Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą, strzelając przysłowiowego gola do szatni. Gospodarze meczu wyszli na prowadzenie w 69. minucie, ale piłkarze z Gminy Mykanów doprowadzili do remisu w 78. minucie. Znów duży udział miał w tym Krystian Konieczny, który dośrodkował wprost na głowę Mateusza Olbrysia. Warto odnotować, że Krystian Konieczny mógł dać drużynie z Lubojny nawet zwycięstwo, ale jego strzał oddany w końcówce meczu minimalnie minął poprzeczkę.

foto: fb Płomień Czarny Las

popularne

00:04:02

MykaNEWS – Historia Radostkowa… i nie tylko!(FILM)

Historia Radostkowa była tematem konkursu, który rozstrzygnięto w tamtejszej szkole. Pomysłodawcami tej edukacyjnej rywalizacji byli członkowie grupy historycznej, zajmującej się dziejami miejscowości.
00:03:31

MykaNEWS – Innowacyjna Szkoła w Starym Kocinie(FILM)

Szkoła Podstawowa w Starym Kocinie umożliwia swoim uczniom udział w innowacyjnych zajęciach, które pomagają w przyswajaniu nauki. Pozwala na to nowoczesne wyposażenie,...
00:05:02

MykaNEWS – “Z biało-czerwoną po powiecie częstochowskim”

Koncert patriotyczny w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Mykanowie był jednym z wydarzeń zorganizowanych w ramach projektu „Z biało-czerwoną w Powiecie Częstochowskim”....
00:04:23

MykaNEWS – Koncert DRAKE SEA FOLK GROUP w Mykanowie(FILM)

Nawet jeśli mieszkasz na równinach z dala od morza i jezior, a nawet wśród górskich szczytów – możesz kochać szanty i morskie...
Skip to content